ספנות ותעשייה ימית

סימון עמיד עבור בניית ספינות ויישומים ימיים

מהנדסים בתחום התעשייה הימית והספנות, מעדיפים אלומיניום אנודייז רגיש לאור של מטאלפוטו, כבר למעלה מ -60 שנה. סימון המיועד עבור ציוד עמיד במיוחד ופריטי סימון המותקנים בסביבות הפעלה תובעניות, כגון חשיפה לאור UV, רסס מלח, שחיקה, חום, דלקים, חומרי ניקוי, חומצות וחומרים שומניים ועוד. עם מטאלפוטו הייצור חסכוני בפרספקטיבת הזמן והעלויות.

חיל הים של ארצות הברית אימץ את טכנולוגית המטאלפוטו כבר בשנת 1958 עבור תוויות סיפון, שלטים ושלטי בקרת נזקים. הטכנולוגיה בשימוש גם על ידי NASSCO  ניופורט ניוז, מכון המחקר הטכנולוגי הימי של נורבגיה (מרינטק), חיל הים של ארצות הברית ורבים אחרים.

יישומים נפוצים:

  • זיהוי ומפרט רכיב / תוויות ברקוד
  • תוויות סימון לציוד
  • מפרט תהליכים ותחזוקה
  • לוחות בקרה
  • פתרון סימון עמיד לייצור מנופים ימיים ויבשתיים

יתרונות הטכנולוגיה

  • מבנה תווית עמיד
  • קיבולת מידע מגוונת
  • גרפיקה ברזולוציה גבוהה
  • ביצועים מוכחים

הוורסטיליות של מטאלפוטו

"סיטראקס" המתמחה בתחום המנופים ואסדות נפט וגז מתמודדת עם אתגרים רבים בנושא סימון באמצעות תוויות בשל תנאי תפעול קיצוניים, זמני התארגנות קצרים, ובנוסף עם הצורך להתאים לכל פרויקט ומנוף גרפיקה ספציפית. ב"סיטראקס" נהנים מתוויות אלומיניום אנודייז רגיש לאור של מטאלפוטו, משום שהוא בעל מאפייני עמידות דומים או טובים יותר בהשוואה לנירוסטה, בנוסף ליתרונות של עלות נמוכה יחסית וזמן ייצור מהיר.

עמידות מוכחת

מכיוון שמכון "אמריקן פטרוליום" (API) דורש שכל פעולות הבקרה והפעילות בעגורן יסומנו בבירור ויראו בקלות על ידי המפעיל, מצבים של דהייה, קורוזיה ושחיקה של תוויות הסימון, יכולים להיות גורם מעכב בפעילות השותפת של העגון וסיכון בטיחותי. מצבים בעלויות  אלה עולים לחברות בהשבתת פעילות ולעיתים אף קנסות רגולטוריים. לכן "סיטראקס" בוחרת את תוויות הסימון של מטאלפוטו בזכות עמידותן, ובמיוחד בזכות יכולתן לעמוד בחשיפה ממושכת לאור שמש  UV,  רסס מלח, שחיקה, נוזלים הידראוליים וניקוי באמצעות ממסים. היתרונות של מטאלפוטו, מאפשרים ל"סיטראקס" לסמן את המנופים הימיים שלהם בתוויות עמידות לסימון, טבלאות עומס, לוחות בקרה ועוד.

מפרט טכני:

למידע נוסף לחץ כאן

בדיקת קורוזיה של המכון הנורבגי לחקר טכנולוגיה ימית (Marintek)  של לוחות אלומיניום אנודייז – מטאלפוטו)

MARINTEK
דו”ח #23.1011.00.0391

הערכת חיל הים של ארה"ב אודות חומר לתוויות ושיטות הדבקה בשימוש ב LPD-17.

CARDIVNSWC-TR-62-00-05

משרד ההגנה ארה"ב, יוני 2005

דוח בדיקת הישרדות סביבתית

דוח בדיקת הישרדות סביבתית

פקודת מערכות ימיות – חטיבת NAVSEA של חיל הים של ארה"ב, מרכז IUID, אוגוסט 2011

צפו ברשימה המלאה של מפרטים Metalphoto  עיין במפרטי בדיקת העמידות של  Metalphoto

להורדת  גיליון הנתונים של  Metalphoto Marine & Shipbuilding 

שווקים נוספים

צרו קשר

נשמח לעמוד לשירותכם:

דילוג לתוכן